Jegyvásárlás
14+
100 perc szünet nélkül
Bemutató: 2026.02.20
Egyszer, nagyon régen, az Andrássy út közelében, volt egy
kerekerdő. Annak a közepén egy domb, mellette egy almafa, amellett egy
kislány - piheni a tegnapi hosszú és vicces, fárasztó és hangos, végeláthatatlan
és picit sem unalmas játékok fáradalmait.
A fenevad megzabolázása Benedek Elek: Kilenc című meséje alapján írta Khaled-Abdo Szaida.
Kivagy János nem tudja kordában tartani féktelen éhségét és erejét. Nem sokkal születése után, apja lemond róla, és a király udvarában nevelkedik.
Fanka, a szeleburdi fiatalasszony, ha valamit a fejébe vesz, nem gondol a következményekre, nem pillant körül, mielőtt cselekszik. Tűzön-vízen keresztül megpróbálja véghezvinni, amit egyszer eltervezett. Mikor azonban akaratosságának egy madárfészek esik áldozatul, egy csapásra megváltozik az élete. Hosszú és keserves utat kell bejárnia ahhoz, hogy megértse más fájdalmát, és helyrehozza, amit elrontott. De útja végén boldogabb és teljesebb élet várja nem csak őt, hanem a családját, sőt az egész falut is.
Egy különleges vendégről mesélek nektek. Egy fiúról, aki királyfi volt. Vagy valami olyasmi. Ennek a fiúnak mindene megvolt, amit ember kívánhat. Tényleg mindene.
A legkisebbek is találkoznak már az időjárással, bármennyire is próbáljuk védeni őket. A nap, a szél, az eső, a vihar, a felhők, szivárvány mind gyönyörű alkotóelemei az életünknek. Az évszakokat nem csak megnevezni érdemes, hanem érezni, tapintani, látni, színekben, formákban és hallani, szinte zenél a természet.
A Vaskakas Bábszínház legújabb apróknak szóló (0-4 év) előadásában ritmusra kopogva épül szekér, faház, tűzhely, s még egy lovacskát is megpatkolnak.
Gyertek, kalapáljatok velük!
10+
Bemutató: 2025. október 11.
Bábtechnika: maszk, óriásbáb, pálcás báb
16+
Bemutató: 2025. november 8.
Bábtechnika: tárgyjáték
Az előadás Szabó T. Anna Senki madara című felnőttmeséjének színpadi adaptációja.
Témája a szerelem, a szabadság, a művészet, az elmúlás.
Az előadás Lackfi János 2014-ben, azonos címmel megjelent verseskötete alapján készült. Vidám, verses, dalos játékot kínálunk gyermekeknek és felnőtteknek.
Bámulatos Balabán, a hiú király felteszi lányainak a kérdést: mennyire szeretik őt? A két idősebb lány vége nincs hízelkedésbe kezd – a legkisebb lány válasza azonban egyszerű: úgy szereti édesapját, mint az emberek a sót. Ez az egyszerű válasz azonban vérig sérti a királyt: haragjában elűzi birodalmából legkisebb gyermekét, aki beáll segédszakácsnak a szomszéd király udvarába…
A legkisebb boszorkány díszelőadás a 6SZÍN-ben, Lázár Ervin születésének 90. évfordulója alkalmából
6+
55 perc szünet nélkül
Bemutató: 2024.08.31.
Játékos geometriák kicsiknek
Első színházi élmény a Délibáb Társulat előadásában 3 éven aluliaknak
Előadásunkban Szutyejev három közkedvelt meséjét fűztük össze egy történetté a legkisebbek számára.
-vásári bábrevü-
korhatáros magyar népmesék
18+
90 perc szünet nélkül
Bemutató: 2025. május 10.
Bábtechnika: kesztyűsbáb, árnyjáték, maszk
Történetünk elején egy istenfélő király templomot építtetett, de hiányzik belőle valami. Valami vagy valaki, aki csak az igaznak, a segítőnek, a lelkiismeretében tisztának szólal meg.
6 éves kortól
120 perc 1 szünettel
Bemutató: 2024.09.20
Az előadásban az izgő-mozgó test kerül a fókuszba. Az absztrakt és játékos koreográfia a kúszás, mászás, mozgásfejlődési szakaszokra, testünk felfedezésére épül. Szabadon mozgó karokkal és lábakkal, két egymásba gubancolódó testtel fedezzük fel egy katicabogár életét. A katicabogár lábakat növeszt, fürgén mozgatja azokat, szárnyait először óvatosan, majd egyre bátrabban nyitogatja. Mikor a pöttyöket is megkapja, útnak indulhat megismerni a világot.
Képzelj el egy napot, amikor minden kisállat egyszerre kotkodál, brekeg, hápog, toporog, vitatkozik, segít – és persze elázik!
Helyszín: Bartók terem
Előadás hossza: 60 perc
Kategória: 4 éves kortól
bábelőadás
Az előadás hossza: 45 perc, 1 felvonásban
Egy biciklin és egy triciklin utazó vándorszínész bárhová érkezik, erdőbe, mezőre, ligetbe, vagy játszótérre, ha kinyitják útipoggyászukat, mesék röppennek ki belőle. De milyen mesék?
Előadó: Alexics Rita és Szilágyi Kinga Katinka (hárfa és más)
Tervezte: Török Ágnes (Blattner-díjas)
Rendezte : Szívós Károly (Blattner-díjas)
bábos, élő zenés, interaktív előadás gyerekeknek
díjnyertes zenés előadás bábokkal
(A Gyermekszínházi szemle különdíjasa és Michel Indali-díjas előadás)
Interaktív mese telis-tele vidámsággal, ismert gyerekdallal.
– bohóc, báb, játék –
Ajánlott életkor: 4 +
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!