
A kiállítás címe, Vigyázat, törékeny ∞ Handle with Care egyaránt utal a gondoskodásra szorulók kiszolgáltatottságára, a gondozó és gondozott között fennálló aszimmetrikus viszonyrendszerre, az élet törékenységére és az ökoszisztémánk sérülékenységére, a szociális háló hézagjaira és a gondoskodás mindennapi rítusaira – de legfőképp a kollektív felelősségvállalás szükségességére hívja fel a figyelmet.
Sosemvolt Budapest - Tervek, álmok, víziók a főváros építészetének 150 évéből
Budapest 150. születésnapján az elmúlt másfél évszázad meg nem valósult építészeti vízióit vesszük sorra a fővárosból. Milyen lenne a Duna-korzó magasházakkal? Hogy mutatna egy francia felhőkarcoló a Budapest Sportcsarnoknál? Milyennek képzelték a fővárosi metrót az ötvenes években? Hogy nézne ki a világ legnagyobb zsinagógája Újlipótvárosban?
A cigány közösségekben „álruhában járó” legendás kutató, a „szőke cigány”, azaz Erdős Kamill (1924-1962) etnográfus, nyelvész alig ismert fényképei, a kevésbé kutatott kézirataiból, magnószalagjaiból kibomló történetei állnak a Néprajzi Múzeum új időszaki kiállításának középpontjában.
Hagyományos öltözék és lakás Szöulból. A Szöul Történeti Múzeum kiállítása a dél-koreai főváros történetét és modern mindennapjait teszi átélhetővé, megismerhetővé többek között a női és férfi öltözködés, a lakáskultúra változásán keresztül.
A Hagyományok Háza – Magyar Népi Iparművészeti Múzeum legújabb kamarakiállítása a múzeum Miska kancsóiból és emberalakos kerámiáiból mutat be válogatást, különleges helyszínen. A Budai Vigadó pinceszintjén található Lajos-terem egykor borlerakatként működött, és megcsodálható benne az eredeti középkori városfal is, nem mindennapi élményt nyújtva a látogatóknak.
Magyarországon először lesz látható Claudia Andujar magyar származású fotóművész munkássága, a São Pauló-i Vermelho Galéria közreműködésével
A kombinált jegy minden aktuális, nyitva tartó kiállításunkra érvényes.
MÚZEUMI ÉVES BÉRLET
Az Ludwig éves kártya a múzeum minden kiállítására és szakmai programjára érvényes, a megvásárlástól kezdve 365 napon át.
Madách-Prága
Az Országos Színháztörténeti Múzeum és Intézet installációi és kiállítása
Madách Imre születésének 200. évfordulóját az Országos Színháztörténeti Múzeum és Intézet két kiemelkedő eseménnyel ünnepelte 2023-ban. A 10. Színházi Olimpián a Mira János, Jászai Mari-díjas díszlettervező által tervezett Madách-alagút, majd a Prágai Quadriennálé (PQ) magyar installációi reflektáltak a szerző főművére: Az ember tragédiájára.
Generációk - Fotókiállítás az MMA-ösztöndíjasok alkotásaiból
2018-ban indult el az MMA új ösztöndíj rendszere, amelynek során három évre nyertek támogatást a pályázók. Az évente kiválasztott száz ösztöndíjas között, általában 6-7 fiatal fotóművész kapta meg ezt a kiváló lehetőséget alkotómunkájához.
A hat évfolyam munkáiból olyan válogatás került a falakra, amely hűen tükrözi a fiatalabb fotóművész-generációk szemléletét, vizuális érzékenységét.
Névre szóló bérlet, amely a kiváltás napjától számított 365 napig korlátlan számú belépési lehetőséget biztosít a Pesti Vigadóban található kiállításokra.
A budapesti Néprajzi Múzeum a világ egyik legkorszerűbb etnográfiai intézménye. Gyűjteményében a közel 225 ezer néprajzi tárgy mellett egyedülálló fényképfelvételeket, kéziratokat, fotókat, népzenei és filmfelvételeket őriz. A magyar népi kultúra felbecsülhetetlen értékű tárgyi emlékein kívül itt található a térség legnagyobb, távoli kontinensek népeinek kultúráját reprezentáló etnográfiai anyaga is.
Az öt év zárvatartás műtárgy gyarapodásából mutat be válogatást a Néprajzi Múzeum.
Mágikus tárgyak és üzenetek olvashatósága és olvashatatlansága, csapdák és foglyul ejtett állatok nyomai, időben és térben rejtett és rejtőzködő, halhatatlan szereplők történetei. És a vágy, hogy mindez a múzeumi valóság részévé váljon. A kétely felfüggesztése.
SUTTOGÓ FÖLD - A táj alternatívái a magyar és izraeli kortárs képzőművészetben címmel, a Magyar Művészeti Akadémia (MMA) és az MMA Művészetelméleti és Módszertani Kutatóintézet (MMA MMKI) szervezésében a háború miatt idén elmaradó Jeruzsálemi Biennálé szolidaritási kiállítása nyílik 2023. december 7-én a Néprajzi Múzeumban. Az egy hónapon át nyitva tartó tárlaton harmincnyolc művész – húsz izraeli és tizennyolc magyar alkotó – munkáját tekintheti meg a közönség.
Szeretettel várjuk minden második vasárnap a 6-9 éves gyerekeket a Firkalak című programra!
Az adventi időszakban megrendezett múzeumpedagógiai foglalkozások során a karácsonyi hagyományok, szokások nyomába eredünk. Mióta állítunk karácsonyfát és miért éppen szaloncukor a szaloncukor, a magyarok nagy kedvence? Hogyan ünnepelték a karácsonyt a királyi család tagjai, amikor éppen Budán tartózkodtak?
Minden évadban néhány alkalommal képzőművészeti kiállítások megnyitójára várjuk az érdeklődőket a FÉM galériájában.
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!