Program


Csipkerózsika

Csipkerózsika

A 17:18-as bérlet második estjének műsora Kelet-Európa zenéjébe kalauzolja el az érdeklődő zenebarátokat..

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2025. január 26. vasárnap, 17:18

Műsor:
P. I. Csajkovszkij: Csipkerózsika — szvit, op.66°, TH 234 23’
A. Hacsaturján: Spartacus — Adagio a 2. szvitből 9’
B. Smetana: Moldva 12’

Műsorvezető: dr. Szabó Balázs
Vezényel: Bogányi Tibor

A 17:18-as bérlet második estjének műsora Kelet-Európa zenéjébe kalauzolja el az érdeklődő zenebarátokat: Előbb Csajkovszkij utolsó nagy balettje, az 1890-ben bemutatott Csipkerózsika szvitváltozata hangzik el, majd Hacsaturjan a szabadságért életét áldozó gladiátor, Spartacus történetét elmesélő világsikerű darabjának önállóan is gyakorta hallható a romantikus hagyományt örmény zenei motívumokkal izgalmasan ötvöző Adagiója csendül fel. A programot Smetana szárnyaló dallamokban és táncos ritmusokban gazdag népszerű szimfonikus költeménye, a Moldva zárja. A koncert karmestere Bogányi Tibor, házigazdája dr. Szabó Balázs zenetörténész lesz.

Ajánlatunk


A hegyek között, egy eldugott alpesi szállodában eseménydúsan telnek a napok. Bár mindenki pihenni jött, de senki nem talál nyugalmat, pedig a körülmények adottak lennének a tökéletes kikapcsolódáshoz. Házaspárok, barátok, üzletfelek és művészek nyaralnak együtt, már nem először, de talán most utoljára, mert ezen a nyáron néhányuk sorsa menthetetlenül és végzetesen összegabalyodik.

Mi lenne, ha a színész kinyitná a műhely ajtaját, ahol versek előadásán dolgozik? Meghívna minket oda, ahol mesterségének szerszámai -emlékek, hangok, gondolatok- kézzel foghatók? Mi lenne, ha megtudnánk, miért mond el egy szöveget? És miért úgy mondja? Arany, Petőfi, Ady, Babits, Kosztolányi, Karinthy, Dsida, József Attila, Radnóti, Villon-Faludy , Nemes- Nagy, Pilinszky, Orbán Ottó, Petri, Parti-Nagy, Kemény István versei, Mácsai szemével és előadásában.

Ajánló


Szabad színház és derű, vidám jelenetek – ám az előadás a színházról, mint a túlélés lehetőségéről is szól a hazáját…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!