Program


Eötvös Péter és a Zeneakadémia Szimfonikus Zenekara A Zenekar mesterei

Eötvös Péter és a Zeneakadémia Szimfonikus Zenekara A Zenekar mesterei

Műsor:
Ligeti: Melodien
Eötvös: Dialog mit Mozart
Debussy: A tenger

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2023. február 12. vasárnap, 19:30

Közreműködik: A Zeneakadémia Szimfonikus Zenekara
Vezényel: Eötvös Péter

2019-ben a Solti teremben köszöntötték a Zeneakadémia hallgatói a 75 éves Eötvös Pétert, ezúttal a zeneszerző együtt áll a színpadra a diákokkal egy különleges műsorral megörvendeztetve a közönséget. Szimfónia fúvós hangszerekre – így hangzik egészen pontosan Stravinsky 1920-as művének címe, a műfaji megnevezés azonban ellentmond a darab egytételes szerkezetének.

Az 1918-ban, Claude Debussy emlékének ajánlott alkotás bemutatóját három évvel később tartották Londonban, Serge Koussevitzky vezényletével. Az új változat hangszerelésében csak apró különbségek vannak: 24 helyett 23 fúvós játékos szerepel benne, kikerült ugyanis az altfuvola szólama, az altklarinét helyett pedig egy harmadik klarinét kapott helyet. Eötvös Péter a koncerten elhangzó művét 2016-ban a salzburgi Mozarteum Alapítvány Dialoge elnevezésű fesztiváljára írta, amely minden évben megbíz egy zeneszerzőt olyan mű komponálásával, amiben „párbeszédet folytat” a múlt valamely fontos zeneszerzőjével. Richard Strauss eredetileg az 1910-es években komponált kísérőzenét Hugo von Hofmannsthal Molière-adaptációjához, a színdarab után ráadásul elhangzott az Ariadné Naxos szigetén is. Ám mivel így túl hosszúnak bizonyult az előadás, nem maradt műsoron: az Ariadnéból önálló opera lett, Az úrhatnám polgárból pedig 1917-ben kilenctételes zenekari szvitet állított össze a szerző.

RENDEZŐ: Zeneakadémia Koncertközpont

Ajánlatunk


Frank Wildhorn musicalje és Homonnay Zsolt rendezése a nő örök, csábító szenvedélyességét, a férfi és a nő ösztönös és csillapíthatatlan vonzalmát tárja a közönség elé, 21. századi, extravagáns környezetben.

Schiller szenvedélyektől szétrobbanó darabjában örök ellentétpárok csapnak össze: a kötelesség és a szabadság, a hatalomvágy és az erkölcsi tisztaság, a megfelelési kényszer és önmagunk vállalása, az önzés és a szerelem.

A történet két szélhámosról szól: Lawrence úriember, akiről könnyen elhisszük, hogy nemesi sarj, egy száműzött uralkodó; Freddy Benson azonban kisstílű. Meséjében szegény, beteg nagymamájának gyűjt könyöradományokat. Kettejük barátsága akkor kezdődik, amikor kiderül, hogy mindketten a Riviérán kívánnak turistákat kifosztani, és rájönnek, hogy szövetkezve könnyebb. A Steve Martin és Michael Caine játékával fémjelzett film nem véletlenül ihlette meg a „színházcsinálókat”. A fordulatokban gazdag és rendkívül humoros történet kiváló zenével fűszerezve robbant be a Broadwayre, útját azóta is töretlen nevetésorkán, tapsvihar és díjeső övezi.

Ajánló


„Rájöttem, hogy az emberek soha nem fognak megváltozni. Mindig hagyni fogják, hogy az okosabb és erőszakosabb ember uralkodjon rajtuk. Aki…

A Medikus Zenekar 2008-ban alakult, tagjai a Semmelweis Egyetem és más hazai felsőoktatási intézmények egykori és jelenlegi hallgatói. A főleg…

Az a zenekar, amelyet Kobayashi Ken-Ichiro életében először vezényelt szülőhazája határain kívül, az a budapesti MÁV Szimfonikus Zenekar volt. 2024.…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!