Program


Évadnyitó koncert 2: Bach:A-dúr z.verseny/d-moll z.verseny/Maher:I.szimfónia (Ránki & Concerto)

Évadnyitó koncert 2: Bach:A-dúr z.verseny/d-moll z.verseny/Maher:I.szimfónia (Ránki & Concerto)

Két billentyűs versenymű Johann Sebastian Bachtól – a nagy zongorista, Ránki Dezső szólójával. Ezzel
a korántsem hétköznapi élménnyel kecsegtet az első koncertfél, Keller András és a Concerto
Budapest évadnyitó hétvégéjének második estéjén.  more

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date: Saturday, September 24 2022 7:30PM

Mint annyi más Bach-kompozíció, úgy az 1055-ös A-dúr és az 1052-es d-moll versenymű is jócskán kínált feladatokat a zenetörténeti kutatás egymást követő nemzedékei számára, leginkább ama alapkérdés körül, hogy mi is volt e művek eredeti szólóhangszere. Az A-dúr koncert esetében például a Bach-kutatók többségi, azonban korántsem egyhangú véleménye szerint az oboa d’amore lehetett ez a hangszer, a d-moll versenymű kapcsán pedig sokan a hegedűt vélték hasonló szerepben, míg mások újabban az orgona mellett érvelnek. Ilyesféle, a műalak és a tételszám tárgyában felmerülő filológiai kérdéseket Gustav Mahlernek a „Titán” melléknévvel felruházott I. szimfóniája körül is ott lelhetünk. Ám ahhoz nem fér kétség, hogy a mű ősbemutatójára 1889 novemberében Budapesten került sor, s hogy a fiatal komponista egy nappal e – többé-kevésbé kedvezőtlenül fogadott – premiert megelőzően a Magyar Királyi Operaház igazgatósági levélpapírjára írva sietett megköszönni muzsikusai fáradozását.

Bach: A-dúr zongoraverseny, BWV 1055
Bach: d-moll zongoraverseny, BWV 1052
Mahler: I. (D-dúr, „Titán”) szimfónia

Közreműködik: Ránki Dezső zongora

Concerto Budapest
Vezényel: Keller András

Our offer


Ezt a darabot irodalmunk tényleges szereplői és azok sorsa ihlették. A részleteket azonban sokhelyütt a szerzők és a műfaj igényei alakították.

Milyen szerepet játszik az életünkben az alkohol? A 1,5 ezrelék különleges alkotófolyamatból születik, a valóságból építkezik a közösségi színház és a részvételi film kutatómódszereivel. Miért iszunk? Mikor iszunk? Mit fed el, és mit hoz a felszínre az alkohol? Miként tabusítjuk ezt a témát a magyar társadalomban?  Professzionális színészek helyett hétköznapi emberek állnak a színpadon, a személyes történeteiket osztják meg. Így vizsgáljuk velük közösen az alkoholfogyasztás különböző aspektusait és dilemmáit, nyomába eredünk azoknak a hiányoknak, melyek mögötte húzódnak. 

1905. Elárverezik a párizsi Operaház teljes hajdani berendezéseit. Többek között egy csillárt, amely a kikiáltó szerint egy máig sem tisztázott baleset okozója volt. A baleset tetteseként az Operaház titokzatos Fantomját emlegették.

Suggestions


Improvizációs játék önmagunkról Ízelítő kapcsolataink hétköznapjaiból.

Egy fogadóban vagyunk, ahol a fogadósné miatt lakik ott egy gazdag és egy szegény gróf, egymással vetekednek a nő szerelméért.…

A Budapesti Operettszínház kiemelten fontosnak tartja, hogy támogassa autista embertársainkat a minél teljesebb élet megteremtésében és megélésében, ezért – ahogyan…

Warning! The basket time limit is about to expire!
estimated time left:
00:00

item(s) in basket

total:


Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.