Háromszék Táncszínház: Ecce Homo / LISZT ÜNNEP 2024
Táncszínházi előadás Munkácsy Mihály nyomán
Táncszínházi előadás Munkácsy Mihály nyomán
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2024. október 12. szombat, 19:00
Zene: Fazakas Levente
Dramaturg: Tapasztó Ionela-Alexandra
Látvány, vetítés: Izsák Előd
Díszlet: Szőke Zsuzsi
Jelmez: Cristina Breteanu
Kellékmester: Zayzon Ádám
Művészettörténeti tanácsadó: Gyarmati Gabriella
Táncmester, a koreográfus munkatársa: Farkas Ágnes
Koreográfus: Farkas Tamás
Rendező: Farkas Tamás, Tapasztó Ernő
A 2024 januárjában bemutatott táncszínházi előadás az „Íme az ember” gondolat mentén halad. A produkció Munkácsy Mihály festményeinek egyedi módon történő feldolgozására törekszik, de nemcsak a híres trilógia képeihez (Krisztus Pilátus előtt, Ecce homo és Golgota), hanem olyan emblematikus alkotásokhoz is kapcsolódik, mint például az Ásító inas, a Rőzsehordó nő, a Köpülő asszony vagy Liszt Ferenc portréja. Az Ecce homo egyszerre reflektál a festőgéniusz életútjának egy-egy karakteres elemére és vet fel korunkat foglalkoztató gondolatokat. Munkácsy erőteljes, drámai látványvilága egy folyamatosan mozgásban tartott, szüntelenül változó projekcióban kel új életre.
Az 1990-ben Sepsiszentgyörgyön megalakult Háromszék Táncszínház célkitűzése az erdélyi etnikumok népzene- és néptánckultúrájának gyűjtése, megőrzése és továbbadása egy új formavilág megteremtésével, színházi kontextusba helyezésével. A társulat a hagyományos folklórműsorok és a kortárs táncszínházi formák ötvözésével egyéni stílust alakított ki, produkcióikban a népzene és a néptánc olyan nyelvezetté lényegül át, amely képes a ma emberéhez szólni.
Az előadásban felhasznált műtárgyfotók a Szépművészeti Múzeum – Magyar Nemzeti Galéria, a debreceni Déri Múzeum, valamint Pákh Imre magángyűjtő tulajdonát képezik, és jogi védelem alatt állnak.
Az előadást 12 éven aluli nézőinknek nem ajánljuk.
A Háromszék Táncszínház hivatalos fenntartója Kovászna Megye Tanácsa.
Támogató: Bethlen Gábor Alap, Nemzeti Kulturális Alap
A történet Fazekas Mihály művén alapul, a mese régi, de a megközelítés módja merőben új, ugyanis Schwajda György a libák szemszögéből írta meg a cselekményt.
„Hegedűs a háztetőn… valahol mind azok vagyunk. Megpróbálunk egy letisztult dallamot kicsalni, miközben egyensúlyozunk, hogy ne szegjük nyakunkat. Nem könnyű!”
A zenés színház történetének egyik legjelentősebb darabja tér vissza a budapesti közönség elé.
A 60 perces angol nyelvű túrák mindennap háromszor (13:30, 15:00, 16:30) indulnak. Időszakosan olasz, francia, spanyol, német és magyar nyelvű…
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!