Martin Haselböck és az Orchester Wiener Akademie / LISZT ÜNNEP 2024
Zene és költészet – Goethe, Schiller, Liszt
Zene és költészet – Goethe, Schiller, Liszt
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2024. október 22. kedd, 19:30
Liszt: Tasso – Panasz és Diadal
Liszt: 1. (Esz-dúr) zongoraverseny
Liszt: Malédiction
Liszt: Az ideálok – szimfonikus költemény
Közreműködik: Ránki Fülöp – zongora, Orchester Wiener Akademie
Vezényel: Martin Haselböck
A művész ellentmondásos társadalmi helyzete, a siker tünékenysége, az alkotói ihlet működése vagy a zseni felelőssége olyan általános művészi, esztétikai problémákat körvonalaz, melyek alapvető módon határozták meg Liszt Ferenc gondolkodását. Két szimfonikus költeménye, a barokk költő, Tasso tragikus sorsán merengő Panasz és Diadal, illetve a saját művészi helyzetére rezignáltan reflektáló Az ideálok szinte egy röntgenkészülék élességével tárja fel Liszt alkotóművészi dilemmáit.
A költészet és a zene jellegzetesen liszti kapcsolódásait feltáró koncert dirigense Martin Haselböck lesz, aki karmesterként és orgonaművészként is Liszt zenéjének egyik legodaadóbb híve. Hallatlanul sokat tett a 19. századi szimfonikus hangzás rekonstrukciójának érdekében, The Sound of Weimar címen közreadott hanglemezsorozata pedig radikálisan új megvilágításba helyezte Liszt szimfonikus költeményeit. Az általa alapított Orchester Wiener Akademie nemcsak a hangszerválasztás tekintetében törekszik az autentikus hangzás megteremtésére, de egy-egy projektjéhez olyan helyszíneket is igyekszik választani, melyek akusztikai és történeti szempontból a lehető legközelebb állnak a művek első elhangzásának környezetéhez. Az est szólistája az ifjú zongoristageneráció kiválósága, Ránki Fülöp lesz.
A koncert a Liszt Ünnep keretében az Európai Unió Tanácsa magyar elnökségének kísérőprogramjaként valósul meg.
Az iróniájáról és vígjátékairól híres Oscar Wilde 1893-ban bemutatott műve az újszövetségi időkbe vezeti a nézőt, a címszereplő Heródes Antipász mostohalányaként túlfűtött táncáért cserébe magának követelte Keresztelő János fejét. A bibliai történetet a Nemzetiben a költői színház kiemelkedő bolgár rendezője viszi színre.
A csend tölti ki a hangok közti űrt, ezért ugyanolyan fontos, mint maga a hang. Ha túl nagy a zaj, csakis benne találhatunk újra önmagunkra. A csendben állnak össze a hangok újra zenévé, a gondolatok tettekké.
magyar családi film, 101 perc, 2025 magyar nyelven
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!