Pénz az égből
Ray Cooney kortárs brit drámaíró bohózata az álmokról, a reményről szól, illetve arról, hogyan reagálnak karakterei, ha tapintható közelségbe hozza a sors őket vágyaikkal.
Ray Cooney kortárs brit drámaíró bohózata az álmokról, a reményről szól, illetve arról, hogyan reagálnak karakterei, ha tapintható közelségbe hozza a sors őket vágyaikkal.
Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Last event date: Tirsdag, 02. December 2025 10:00
A pénz mindenkit megvezet: a vagyon-hajsza fokozatosan válik abszurd bohózattá, rávilágítva mindarra, amit egy légből kapott bőrönd pénz hozhat az ember életébe. Henry Perkins szürke, hétköznapi élete, hirtelen fordulatot vesz, amikor egy vonatutazás során tévedésből más táskáját megragadva hagyja el a pályaudvart. A felesége által gondosan felpakolt szendvicsek helyett vastag pénzkötegek párnázzák a táska belsejét. Ray Cooney világhírű bohózata ezúttal Győrben szólít nevetésre.
Szereposztás
Henry Perkins..................................................... Bródy Norbert
Jean Perkins....................................................... Szina Kinga
Vic Johnson........................................................ Posonyi Takács László
Betty Johnson..................................................... Mózes Anita
Slater.................................................................. Nagy Balázs
Bill....................................................................... Móczár Bence
Davenport........................................................... Pörneczi Attila
Sáska, járókelő................................................... Molnár Virgínia
Alkotók
Jelmeztervező: Cs. Kiss Zsuzsanna
Díszlettervező: Csiki Csaba
Ügyelő: Illés Ottília
Súgó: Pusztai Lilla
Rendezőasszisztens: Molnár Virgínia
Rendező: Kis Domonkos Márk
Az előadás hossza szünettel: 150 perc
Alen Menken, Stephen Schwartz és Peter Parnell varázslatosmusicalje Victor Hugo ikonikus regényéből, a Disney rajzfilmje alapján készült. A darab érzékenyen mesél a szeretetről, a kitartásról és az önfeláldozásról. Esmeralda, a szegény cigánylány és Quasimodo, a torz külsejű, ám önzetlen harangozó története könnyeket csal mindenki szemébe.
Bözödújfalu egy kis meseszerű hely, ahol békében megfér egymás mellett minden vallás és felekezet: katolikus, református, unitárius, görögkatolikus, zsidó és szombatos. Egészen addig, amíg Észak-Erdély 1940-ben vissza nem tér az anyaország kebelére, és kormányunk figyelme oda nem szegeződik Bözödújfalura. Egyik nap még egyformák vagyunk, másnap már ahányan, annyi félék. És persze nem mindenkinek jár egyenlő bánásmód.
avagy az „Én Kálmán Imrém!” OPERETT két felvonásban! Országos bemutató II. Varázslatos színházi előadás, ÚJ MAGYAR OPERETT született ismét, ezúttal az „Operettkirályra” KÁLMÁN IMRÉRE emlékezve.
Eleinte minden világos, ki kinek a kicsodája, ám közbeszól a kémia, meg egy tudálékos szexuálpszichológus..
A Budapest Nemzetközi Cirkuszfesztivál a világ egyik legnagyobb presztízsű cirkuszi versenye.
enhed(er) i kurven
total:
Tiden er udløbet. Start venligst forfra med at vælge billetter.