Program


Redőny

Redőny

Maros András
Redőny
Az Orlai Produkció vendégjátéka

 több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2022. július 27. szerda, 20:30

A Redőny vicces és szórakoztató, megrázó és elgondolkodtató darab. Hogyan lehetséges ez a paradoxon? Maros András úgy meséli el Éva, a tradicionális szerepre kényszerített nő sorstragédiáját, hogy közben szűkszavú, pergő ritmusú, briliáns dialógusokat működtet. Egyedi humora a legnagyobbakat, Esterházy Pétert, Parti Nagy Lajost idézi. Ismerős, otthonos, hihető a történet, és miközben elemi erővel nevettet, a szerkezet szikár és fájdalmas marad; a darab vége pedig igazi katarzissal kecsegtet.

Külön köszönet Blastik Noéminek.

A mű a Nyílt Fórum támogatásával jött létre. Az előadás az Óbudai Kulturális Központtal együttműködésben jött létre.

Az előadás hossza: 100 perc (szünet nélkül)

Esőhelyszín: Hamvas Béla Pest Megyei Könyvtár – színházterem (Pátriarka u. 7.)

 

Ajánlatunk


Több mint 150 éve hódítja meg a közönséget mindenhol a világon ez a francia féltékenységi bohózat, amit a Nemzetibe időről időre visszatérő Silviu Purcărete állít színpadra. Az abszurd és groteszk látásmódjáról is ismert világhírű román rendező elképzelései szerint készülő előadás egyszerre ígérkezik önfeledt vígjátéknak és színházi ínyencségnek.

„Hegedűs a háztetőn… valahol mind azok vagyunk. Megpróbálunk egy letisztult dallamot kicsalni, miközben egyensúlyozunk, hogy ne szegjük nyakunkat. Nem könnyű!”

Ajánló


musicalvígjáték magyar slágerekkel

BEMUTATÓ: 2025. augusztus 8. ELŐADÁSOK: 2026. július 10., 11., 17., 18. tervezett esőnapok: július 12., 19.

Molnár Ferenc vígjátéka egy furcsa szerelmi négyszög története ironikus, szívfacsaró mese.

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!