
Szakonyi Károly: Adáshiba /A Játékszín előadása / HA Próza sorozat
KOMÉDIA KÉT RÉSZBEN
KOMÉDIA KÉT RÉSZBEN
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2023. november 14. kedd, 19:00
Szakonyi Károly: Adáshiba
A Játékszín előadása
HA Próza sorozat
A beszélő nevű Bódog család ül a tévé előtt, minden kerek, nincs szükségük semmire, még a Megváltásra sem – pedig az házhoz jönne. Mulatságos, ahogy a szereplők elbeszélnek egymás mellett, a csodára csak a vállukat rándítják – a tévékészülékből és egyéb kütyükből épült új oltáruk előtt. Az Adáshibát Szakonyi Károly 1970-ben írta, és azóta töretlen a sikere a magyar és a világ színpadain egyaránt. Több tucat nyelvre lefordították, Neil Simon is érdeklődött iránta. Remek szerepek, remek komikus helyzetek, remek, ma is friss szövegek. És mindez most, több mint ötven év elteltével is ugyanígy működik, sajnos.
Szereplők
Bódog........................ GÁSPÁR SÁNDOR
Bódogné.................... ZSURZS KATI
Vanda......................... LÉVAY VIKTÓRIA
Dönci.......................... KOVÁCS TAMÁS
Saci............................ VARGA LILI
Imrus.......................... VARGA ÁDÁM
Emberfi...................... IMRE KRISZTIÁN
Szűcs úr..................... KEREKES JÓZSEF
Alkotók
Dramaturg: LŐKÖS ILDIKÓ
Díszlet- és jelmeztervező: VERECKEI RITA
Ügyelő: KIS-KÁDI JUDIT / DOBOS ERIKA
Súgó: SAJBEN ANITA / DOBOS ERIKA
Rendezőasszisztens: PETYI JÁNOS
RENDEZő: BAGÓ BERTALAN
Vásároljon egyidejűleg jegyet HA Próza sorozatunk különböző előadásaira és 15% kedvezményben részesül!
További előadásunk: SZABÓ MAGDA: Az ajtó / A Nemzeti Színház előadása
„Túl sötét.” „Micsoda posvány!” „Csupa ronda emberről ír!” „Ez a darab előadhatatlan, már a dialógusai miatt is.” „Disznók vagytok ti mind, mondják a darabban, s ez találó ezekre az alakokra, de legfőképpen magára a szerzőre.” „Én bizony nem szeretném, ha ez a Húber a sógorom lenne!” „Hát írjon végre kellemesebb emberekről, az Istenért, hiszen ezek maga a förtelem...” „Én csak és kizárólag az író kedvéért olvastam végig.” „Én már azt se bántam volna, ha belelőnek a súgóba, oly mindegy az már ebben a pokolban...” „Szörnyű munka!” „Sivár, sivár.”
„Egy mindenkiért – mindenki egyért!” - ki ne ismerné Athos, Porthos, Aramis és az ifjú D’Artagnan történetét? A muskétások kalandjai azonban most vadonatúj feldolgozásban ragadják magukkal a közönséget a Szegedi Szabadtéri Játékok következő, saját produkciójában.
Dumaszínház est
Minden idők egyik legkedveltebb romantikus története, az ikonikus film sikeréhez méltó, musicalként születik újjá a Madách Színház színpadán.
Wolfgang Amadeus Mozart: Don Giovanni, K. 527 vezényel és rendezi: Fischer Iván
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!