
Fórum Színház: A feleség negyvennél kezdődik
Mesterien megírt brit komédia az 1980-as évek világával, igazi sztárszereposztásban! A Fórum Színház legújabb vígjátéka rólunk mesél, kacagtató helyzetekkel és imádni való karakterekkel.
Mesterien megírt brit komédia az 1980-as évek világával, igazi sztárszereposztásban! A Fórum Színház legújabb vígjátéka rólunk mesél, kacagtató helyzetekkel és imádni való karakterekkel.
Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Last event date: Saturday, May 10 2025 7:00PM
Arne Sultan – Earl Barett – Ray Cooney: A FELESÉG NEGYVENNÉL KEZDŐDIK
házasságjavító komédia
Fordította: Beleznay Endre
Linda unja 17 éves házasságát, angol kertvárosi életét, a negyedik x közeledtét, de főleg a férjét, George-ot. Erről azonban a férfi nem akar tudomást venni, neki minden úgy jó, ahogy van. De amikor George elalszik szeretkezés közben, Lindának végképp elege lesz: úgy érzi, joga van még minőségi érzékiséghez, figyelemhez, szerelmemhez, élethez. Válni akar.
Kamasz fiuk becsajozik, a szenilis nagypapa katonatörténeteket darál, a legjobb barátok elképesztő tanácsokat adnak, és a felfordulás közepén ott áll szegény George. Aki - némi rásegítéssel a bárszekrényből -, veszélyes útra lép: elhatározza, hogy megfiatalítja a házasságát.
Szereplők
George Harper..................... BELEZNAY ENDRE
Linda Harper........................ PIKALI GERDA
Roger Dixon......................... NÉMETH KRISTÓF
Betty Dixon.......................... GREGOR BERNADETT
Bernard Harper.................... SZŰCS SÁNDOR
Leonard Harper.................... NÁRAY-KOVÁCS ZSOMBOR
Alkotók
Díszlet, jelmeztervező: Csík György
Asszisztens/súgó: Juhász Andrea
Rendező: NÉMETH KRISTÓF és BELEZNAY ENDRE
Producer: NÉMETH KRISTÓF
Az előadás hossza 180 perc, 1 szünettel. Az előadást 14 éven felüliek számára ajánljuk!
A változtatás jogát fenntartjuk! Az előadás a Fórum Színház és a Szentendrei Teátrum koprodukciója.
Az előadást a Kulturális és Innovációs Minisztérium támogatja.
A szerzők engedélyét a Concorde Theatricals (USA) és a Hofra Kft. közvetítette. hofra.hu
Please note that the auditorium is closed for visits during rehearsals. Guided tours are not available during performances.
Operett két részben Ahol a történelem találkozik a szívvel – humorral, szenvedéllyel és felejthetetlen dallamokkal!
Shaw fanyar-szellemes példázata a férfi és a nő örök párviadaláról, Lerner és Loewe csodálatos dalaival az egyik legnépszerűbb musical. A könnyed, humoros történet mögött azonban ott húzódik egy sokkal fájdalmasabb..
Kultkikötő és Összpróba produkció.
27. Zsidó Kulturális Fesztivál
A halhatatlan Carlo Goldoni hallatlanul vicces komédiáját Nagy Cili rendezi, sok-sok halálosan jó zenével, Bezerédi Zoltán és a szombathelyi társulat…
item(s) in basket
total:
Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.