
Botanikai illusztrációk workshop - Bibliai növények: olajfa
Vészabó Noémi Leonardo- és Michelangelo-díjas festőművész nagysikerű workshop-sorozata az YBL6 Művészeti Térben, a Várkert Bazár új helyszínén.
Vészabó Noémi Leonardo- és Michelangelo-díjas festőművész nagysikerű workshop-sorozata az YBL6 Művészeti Térben, a Várkert Bazár új helyszínén.
Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Last event date: Wednesday, May 28 2025 6:00PM
A Bibliában szereplő növények között számos ismerős, Magyarországon is őshonos fajjal találkozunk, és legalább annyi különleges, egzotikus, nálunk nem honos növénnyel. Közös bennük azonban, hogy szimbolikus jelentéssel bírnak. Vajon mit üzennek? Mi a mirha és tömjén? Mit jelképez az olajfa, a gránátalma vagy a füge? Milyen növényeket ettek Jézus idejében, illetve miből állt az utolsó vacsora?
A workshop során olajágat festünk.
Botanikai illusztráció a növények formáinak, színének, textúrájának és részleteinek ábrázolását jelenti, amely többek között a növényfajok gyógyászati célú azonosításában segített. A botanikai illusztrációk, melyek egykor a tudományt és gyógyítást szolgálták, ma már esztétikai szerepet is betöltenek.
Minden alkalom rövid bevezetővel indul: az ókortól napjainkig fellelhető gyógynövények, virágok és egyéb növények ábrázolásáról, szimbolikájáról, orvosi és gyógyításban betöltött szerepéről.
A ráhangoló előadás után megrajzoljuk, megfestjük egy gyógynövény vagy virág képét. Útmutatást és a szükséges kellékeket (merített papír vagy jó minőségű karton, fekete tűfilc a kontúrozáshoz, ceruza, akvarellfesték, ecset, porpasztell kréta) biztosítjuk.
A workshopon elkészített alkotást maradandó műként hazavethetik, és díszíthetik vele otthonaikat a résztvevők.
Időtartam: 90 perc (30 perces bevezető és 60 perces alkotás)
Ajánlott korosztály: 14 éves kortól
Állítsd össze bérleted! Vásárolj 20 % kedvezménnyel 4 különböző előadásra egyidejűleg tetszőleges számú jegyet! A kedvezmény online automatikusan érvényesül a jegyek kosárba helyezés után!
A világon először a Madách Színház kapta meg a jogot, hogy non-replica változatban állítsa színpadra a Mamma Mia! musicalt. A bemutató 2014 augusztusában a Szegedi Szabadtéri Játékokon, szeptemberben pedig a Madách Színházban volt.
The spectacular tournament of infantrymen and mounted knights - together with Italian flag-throwing show, archers’ show, medieval dance and falconry shows, as well as jousting - is held at the original tournament field of the royal palace with amazing performances featuring outstanding international participants, among others Lajos Kassai, the world-famous horseback archer. Come and be part of this real one-of-a-kind event which presents you and your family a very special blend of history, spectacle and fun!
Hot Jazz Band 40. – Gödöllő 2025. július 17. 20.30. Díszudvar, esőhelyszín Lovarda
Az Őrült Nők Ketrece egy olyan hely, ahol mindenki az lehet, aki. Vagy épp az, aki lenni akar. És ha…
This summer at the Capital Circus of Budapest, we invite you on an exhilarating journey through time! Close your eyes,…
item(s) in basket
total:
Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.