Program


Kvartettek

Kvartettek

A Flesch-bérlet második estjét a legklasszikusabb kamarazene-műfajnak szentelik a Győri Filharmonikus Zenekar művészei. A nyitószám a vonósnégyes-repertoár megteremtésében kulcsszerepet játszó nagymester, Joseph Haydn fisz-moll kvartettje, az 1787-ben megjelent, op. 50 sorszámot viselő „Porosz” vonósnégyesek negyedik darabja lesz, amely már teljes érettségében prezentálja a négy hangszer teljes egyenrangúságára épülő, végsőkig csiszolt és kiegyensúlyozott kvartett-írásmódot.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date: Sunday, February 02 2025 4:00PM

Műsor:           

J. Haydn: fisz-moll vonósnégyes, op. 50, No. 4, Hob.III:47          23‘

D. Sosztakovics: fisz-moll vonósnégyes, op. 108, No. 7               13‘

P. Csajkovszkij: D-dúr vonósnégyes, op. 11, No. 1                      31‘

Közreműködnek a Győri Filharmonikus Zenekar művészei

A Flesch-bérlet második estjét a legklasszikusabb kamarazene-műfajnak szentelik a Győri Filharmonikus Zenekar művészei. A nyitószám a vonósnégyes-repertoár megteremtésében kulcsszerepet játszó nagymester, Joseph Haydn fisz-moll kvartettje, az 1787-ben megjelent, op. 50 sorszámot viselő „Porosz” vonósnégyesek negyedik darabja lesz, amely már teljes érettségében prezentálja a négy hangszer teljes egyenrangúságára épülő, végsőkig csiszolt és kiegyensúlyozott kvartett-írásmódot. A műfaj 20. századi klasszikusai között méltán tartjuk számon Dmitrij Sosztakovicsot, aki tizenöt darabjával önálló fejezetet írt annak történetébe. A 7. vonósnégyes (akárcsak a nyitó Haydn-darab) fisz-moll hangnemben íródott: az 1960-ban befejezett mű a zeneszerző legrövidebb kvartettje, amelynek tömörségét tovább fokozza, hogy változatos karaktereket felvonultató tételei szünet nélkül követik egymást. Izgalmas kapcsolatot teremt a két darab között, hogy a hangnemek azonosságán túl a záró tételeket is egyaránt fúga-formában írta meg a két komponista. A 19. századi orosz zene nagy alakjai, az Orosz Ötök tagjai (Borogyint kivéve) kevéssé preferálták a kamarazene művelését – a pétervári konzervatóriumban alapos képzésen átesett Pjotr Iljics Csajkovszkij annál avatottabb kézzel nyúlt a vonósnégyeshez, három remekbe szabott darabbal gazdagítva annak irodalmát. A hangverseny záró száma az 1871-ben készült D-dúr vonósnégyes lesz, amely elsősorban számtalan átiratban ismert gyönyörű lassú tételéről ismert. Az Egyetemi Hangversenyteremben megrendezett koncert művészeti vezetője Berkes Kálmán.

Our offer


A MONARCHIA OPERETT ELŐADÁSA

A világsiker most Budapestre érkezik! Gyerekeknek álomszép kaland, felnőtteknek mélyen megérintő történet – közös családi élmény, amire még évek múlva emlékeztek!

Suggestions


12 feledhetetlen este két nyáron át, 48 ezer önfeledten kacagó néző – és még koránt sincs vége! Minden idők egyik…

A Liliom Produkció új musical bemutatója nem meglepő módon négy negyvenes gyerekkori barátnő (Alíz, Bella, Petra és Laura) viszontagságairól szól,…

Warning! The basket time limit is about to expire!
estimated time left:
00:00

item(s) in basket

total:


Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.