program


Lúdas Matyi

Lúdas Matyi

Fazekas Mihály - Schwajda György: Lúdas Matyi
Mesejáték

Bemutató: 2013. október 9.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date: Torsdag, 30. Januar 2014 17:00

Lúdas Matyi visszaadja, ezt mindenki tudja. Persze nem arra gondolunk, hogy elcsente kedvenc óránkat, és most bűnbánóan visszaszolgáltatja, vagy hogy felveszi a földről az elejtett zsebkendőnket. Nem, nem, Lúdas Matyi a verést adja vissza. Elvégre a dölyfös Döbrögi igaztalanul elbánt vele, 25 botütésre ítélte az ártatlan fiút – aki évekkel később, külföldről visszatérve az édes bosszút tervezgeti. Háromszor. Mert háromszor is visszaadja, ezt mondtuk már? Háromszor teszi lóvá a kastély népét, a kissé lassú észjárású hajdúkat, a túlbuzgó ispánt, és magát Döbrögit, aki aztán hiába jajong, bizony elverik a port rajta! Matyinak pedig segítsége is akad: Galiba, a liba támogatja (ahogy tudja), még az ütések számolásába is besegít, ráadásul szenzáció! Világszenzáció! Galiba egy éneklő liba!

Azért azt nem árt elárulnunk, hogy ha ő egyszer kiereszti a hangját, ott kő kövön nem marad. Nem kell megijedni, szerencsére a többiek is dalra fakadnak, mert ez a történet, nos, nem teljesen az a történet. Nálunk ugyanis minden a libák szemszögéből van elmeszélve, úgy értjük, elmesélve, csak ez a fránya selypítés ne lenne… Mindenesetre megéri benézni, a libák remekül mesélnek!

Schwajda György átiratában Cseke Péter igazgató terelgeti a libuskákat, Porogi Ádám alakítja azt a libát, aki Matyit alakítja, Pál Attila meg azt, aki Döbrögit, Hajdú Melinda bújik Galiba bőrébe, és a legnagyobb szenzáció! Világszenzáció! Orth Péter lesz a díszlet! Becsszó.

Közreműködik: Szél Dalma Rebeka, Bányai Mirjam Léna, Bathó Gabriella és a Kecskemét City Balett.

Aktuelt


Az idei tanév végén megrendezésre kerülő Dance Universe Gála már a 16. alkalom a Dance Universe Tánc Sportegyesület történetében, amivel szeretné elkápráztatni a nagyérdemű közönséget.

Talán sokszor mi magunk sem érezzük, hogy a digitális kor hányféle módon változtatta meg a zenéhez fűződő viszonyunkat. Mégis, vannak olyan témák, amelyek egyszerűen kikövetelik maguknak az analóg, hagyományosabb megszólalást. A 2010-es évek óta aktív énekes-dalszerző, Szakács Gergő az évek során a monumentális pophangzástól az intimebb, élő hangszeres produkciók felé mozdult el, és ez az út a Müpában érkezik el következő fontos mérföldkövéhez.

Obs! Indkøbskurvens tidfrist udløber snart!
tilbageværende tid
00:00

enhed(er) i kurven

total:


Tiden er udløbet. Start venligst forfra med at vælge billetter.