
SZÜLETÉSNAPOSOK Ferencsik bérlet 1.
Beethoven és Kodály: mindketten a zenetörténet nagy variációalkotó mesterei közül valók. Ezen a koncerten is hallunk változatokat – Kodálytól, egy Beethoven-zongoraverseny és egy liturgikus mű által közrefogva.
Beethoven és Kodály: mindketten a zenetörténet nagy variációalkotó mesterei közül valók. Ezen a koncerten is hallunk változatokat – Kodálytól, egy Beethoven-zongoraverseny és egy liturgikus mű által közrefogva.
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2022. december 17. szombat, 19:30
SZÜLETÉSNAPOSOK
Beethoven és Kodály: mi a közös bennük? A spontán kínálkozó válasz: vélhetően mindketten december 16-án születtek. Vélhetően, mert Kodály valóban akkor látta meg a napvilágot, Beethovent pedig 17-én keresztelték meg. Fontosabb, hogy mindkettejük művészetének középpontjában az erkölcsi tartás áll.
Szakmai adalék, hogy mindketten a zenetörténet nagy variációalkotó mesterei közül valók. Ezen a koncerten is hallunk változatokat – Kodálytól, egy Beethoven-zongoraverseny és egy liturgikus mű által közrefogva. A kiváló japán zongoraművésznő és az élvonalbeli magyar énekesgárda partnere a magyar karmestertársadalom egyik legjobbja.
Az 1809-ben keletkezett Esz-dúr koncert Beethoven ötödik – utolsó –, legnagyobb szabású zongoraversenye, amelynek alaphangulatát méltóság és pompa határozza meg. Kodály színgazdag variációsorozata, a Fölszállott a páva 1939-ben keletkezett az Amszterdami Concertgebouw Zenekarának megrendelése nyomán: ebben a „külföld számára írt” alkotásban a zeneszerző azt kívánta megmutatni, hogy a magyar népzene ősi, pentaton dallama is természetes módon töltheti ki egy nyugati típusú variációs forma kereteit. A Budavári Te Deum (1936) a katolicizmusát mélyen megélő Kodály őszinte vallásosságának egyik legszebb dokumentuma.
Az 1963-ban született Ikuyo Nakamichi világszerte koncertező zongoraművésznő, az 1986-os Genfi Nemzetközi Zenei Verseny nagydíjasa, a Nemzeti Filharmonikus Zenekar visszatérő vendége. Kriszta Kinga, Mester Viktória, Fekete Attila és Kálmándy Mihály sokoldalú énekesek, akik az operaműfaj és az oratorikus repertoár területén egyaránt otthonosan mozognak. Kovács János a legnagyobb tudású és tapasztalatú hazai karmesterek egyike, akik külföldön is jelentős sikereket arat.
Műsor
Ludwig van Beethoven: V. Esz-dúr zongoraverseny, op. 73
***
Kodály Zoltán: Fölszállott a páva – változatok egy magyar népdalra
Kodály Zoltán: Budavári Te Deum
Közreműködők
Ikuyo Nakamichi - zongora
Kriszta Kinga - szoprán
Mester Viktória - alt
Fekete Attila - tenor
Kálmándy Mihály - bariton
Nemzeti Énekkar (karigazgató: Somos Csaba)
Nemzeti Filharmonikus Zenekar
Vezényel: Kovács János
Nagyszabású operabemutatókkal várjuk közönségünket az idei szezonban is! Hagyományainkhoz híven nagyszerű külföldi énekeseket hívtunk meg két opera előadásunk főszerepeire. Olyan csillagokat, akik a világ legnagyobb operaszínpadain énekelték már Verdi Nabucco érzelmekkel teli dalait.
Eros Ramazzotti újra Budapesten! Az olasz popzene világsztárja 2026. április 19-én az MVM Dome színpadán ad felejthetetlen koncertet. A Cose Della Vita és Più Bella Cosa előadója most is ikonikus slágerekkel érkezik hozzánk.
Életművésznők a XX. században, avagy szamovár-szonáta dalokkal, négy tételben. Négy névnap, négy világvégi pillanat, de a Prozorov lányok és Natasa túlélnek mindent. Vagy majdnem mindent: a cári Oroszországot, az államosítást, a hruscsovi éra hétköznapjait és az ezredforduló változásait.
Noël Coward merész vígjátéka a nyolcvanas évektől kezdve folyamatosan ott van London és New York legfontosabb színházaiban. Nem véletlenül: a…
Dumaszínház est
A Várkert Bazárban újra találkozhattok Rumini lebilincselő történetével, egy egészen különleges koncertszínházi előadás bemutatóján, ahol a Firkin Zenekar legalább akkora…
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!